Pages Navigation Menu

Najepsze szybkowary Fagor

 

Jaki szybkowar Fagor kupić?

 

Fagor Industrial to hiszpański producent urządzeń gastronomicznych i pralniczych dla hoteli, restauracji, i innych obiektów. Produkty Fagor, ze względu na dobrą relacje ceny do jakości, zyskują coraz to większą rzeszę zwolenników na całym świecie, również w Polsce. W naszym kraju powstał oddział firmy: Fagor Gastro Polska. Odział ten dba o systematyczne szkolenia w zakresie serwisu i znajomości sprzętu. Zapewnia też dostęp do części zamiennych, tak ważnych przy prawidłowym serwisowaniu sprzętu. W Polsce, tak jak i w innych krajach, konsumenci zauważają bardzo dobrą jakość urządzeń przy ich umiarkowanej cenie.

Szybkowar Fagor, to naczynie do domowego użytku, które dzięki swojej konstrukcji skraca czas gotowania, a także pozwala zachować wszystkie składniki odżywcze w obrabianych produktach. Dzieje się tak dzięki szczelnemu zamknięciu garnka, w którym wzrasta ciśnienie, które powoduje wzrost temperatury i przyspieszenie procesu gotowania. Zawory bezpieczeństwa pozwalają na regulację i dostosowanie szybkowaru do gotowanej potrawy. Na przykład wołowina przy gotowaniu wymaga większego ciśnienia, podczas gdy warzywom, czy rybie wystarczy niewielkie.

A w przypadku wytworzenia się nadmiernego ciśnienia, zawór ten odprowadza nadmiar pary przez specjalne szczeliny. Opinie o szybkowarach Fagor pozostawione przez ich użytkowników, wskazują, że urządzenia te są zawsze wykonane z bardzo dobrej jakości materiałów, głównie ze stali nierdzewnej, chromowo – niklowej oznaczonej symbolem 10/18. Taki materiał pozwala na łatwe utrzymanie czystości, a także na pochłanianie zapachów oraz utrzymanie w urządzeniu przez dłuższy czas wysokiej temperatury. Materiał ten również nie wchodzi w reakcję z obrabianym pożywieniem, zatem jest on bezpieczny dla zdrowia.

Ważne jest, aby szybkowar był odpowiedniej pojemności, dostosowanej do wielkości rodziny. Również istotne jest, by przy wyborze szybkowaru, zwrócić uwagę na dno garnka. Solidne i grube pozwoli na długie utrzymanie wysokiej temperatury. Kolejnym istotnym elementem tego urządzenia jest jego uszczelka. To ona utrzymuje wewnątrz wysokie ciśnienie, więc dobra uszczelka jest gwarancją dobrego działania szybkowaru.

Poniżej opisaliśmy trzy szybkowary Fagor w dobrych cenach, porównując ich parametry i funkcjonalność. Jeśli poszukujesz szybkowaru dla swojej rodziny, przeczytaj nasz mini ranking, być może w opisywanych urządzeniach znajdziesz odpowiednie dla siebie.

 

 

Szybkowary Fagor ranking

 

 

Fagor Future IN 6×1

 

Pierwszy z produktów, Fagor Future IN 6×1, jest najdroższym z opisywanych, ale też posiada w zestawie dwa naczynia. Oba o identycznej średnicy 22 m. Jedno o pojemności 4 litrów, a drugie o pojemności 6 litrów. Zatem w zależności od ilości przetwarzanej żywności użyjesz jednego, albo drugiego. Oba naczynia są wykonane ze stali nierdzewnej 18/10, która doskonale przewodzi ciepło, a wielowarstwowe dno zapewnia równomierną dystrybucję tego ciepła, a także energooszczędność.

W zakupionym zestawie znajdziemy, obok dwóch garnków, jedną pokrywę ciśnieniową a także dwuwarstwowe sito do gotowania na parze. Garnki swoją konstrukcją są przystosowane do użytku na wszelkich rodzajach kuchenek, również indukcyjnych, czy ceramicznych. Pokrywa ciśnieniowa została wyposażona w automatyczne blokowanie podczas zamykania. Posiada również trzystopniowy system bezpieczeństwa, a także pionowy wyrzut pary.

Ten najlepszy szybkowar Fagor, według użytkowników, wymaga uwagi przy pierwszym użyciu, bowiem trzeba się nauczyć prawidłowego zamykania pokrywy. Atrakcyjnym dla konsumentów okazało się to, że urządzenie można myć w zmywarce. Użytkownicy również wymieniają dobry stosunek ceny do jakości jako zaletę tego produktu.

 

Fagor Rapid Express 4

 

Kolejny opisywany szybkowar Fagor Rapid Express 4, również został wykonany ze stali nierdzewnej 18/10. Stal taka jest odporna na uszkodzenia mechaniczne i korozję. W tym szybkowarze zostały zamontowane solidne, wygodne uchwyty ułatwiające manipulację urządzeniem. Dno wykonane w technologii Plaksteel składa się z trzech trwałych warstw i również zawiera aluminiowy dysk ułatwiający równomierne rozprowadzanie ciepła, a także wpływające na energooszczędność urządzenia.

Pojemność szybkowaru wynosi 4 litry, a ciśnieniowa przykrywa ma regulator ciśnienia, w dwustopniowej skali, ułatwiający kontrolę nad gotowanymi potrawami. Ponadto pokrywa została również wyposażona w zawór bezpieczeństwa. Producent udziela 2-letniej gwarancji na swój produkt i zapewnia, że można go stosować na wszelkich typach kuchenek, z indukcyjną włącznie.

Osoby, które używają tego szybkowaru uważają, że jest on funkcjonalny, dobrze się zamyka, ładnie się prezentuje i szybko gotuje potrawy. Zauważają również, że urządzenie jest zbudowane z grubej stali, a dzięki układowi pionowych ścianek ma pionowy wyrzut pary, co jest ważne zarówno ze względu na bezpieczeństwo, jak i odprowadzanie pary wprost do wentylacji.

 

 

Fagor Classic 4 (11780 )

 

Trzeci z opisywanych szybkowarów to Fagor Classic 4. Jest on o pojemności 4 litrów i można go używać na wszystkich rodzajach kuchenek. Wymiary urządzenia to wysokość 17,5 cm, oraz średnica 24 cm. Producent zastosował tu jeden poziom ciśnienia, oraz zabezpieczenie w postaci zaworu operacyjnego i zaworu bezpieczeństwa.  W tym modelu mamy wygodne, niewielkie, wykonane z trwałego tworzywa uchwyty z obu stron, dzięki którym w szafie garnek jest łatwiej przechowywany.

Pojemność urządzenia wystarcza na ugotowanie potraw dla 2-3 osobowej rodziny. Pokrywka ciśnieniowa ma bardzo prostą budowę i solidny uchwyt zapobiegający samoczynnemu otwarciu się i wybuchowi. Producent również wyposaża urządzenie w gwarancję na 24 miesiące. Ponadto, jak przekazują użytkownicy, model ten bez problemu znosi mycie w zmywarkach, i dzięki temu zakamarki pokrywy są łatwe w umyciu.

Konsumenci także określają ten model, jako dobry i tani szybkowar Fagor. Polecają go innym użytkownikom, również ze względu na prostotę obsługi, niekłopotliwe przechowywanie, a także ładny wygląd.

 

 

 

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...